Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Suchen

AdBlue Emülatörün Görevleri Nelerdir?

AdBlue Nedir? 

AdBlue, günümüz teknolojisinde üretilen Euro 4 , Euro 5 ve Euro 6 gibi ağır vasıta araçlarda motorun çalışma sistemine bağlı olarak ortaya çıkan yakıt artıklarındaki zehirli gazları diğer gazlara oranla daha az zarara sahip gazlara çevirmek üzerine üretilmiştir.

Çevreye verilen zararın bir nebze olsun azaltılmasını amaçlayan bir çeşit yakıttır. 

Motorun çalışma sistemine bağlı olarak ortaya çıkan Karbonlu atık su, seyreltilerek daha az zararlı gaz sınıfında yer alan CO2 ve su buharına dönüştürülür ve  dışarı atılma işlemi esnasında yanmamış yakıt ise NOx sensorü sayesinde tekrar yakılmak üzere geri gönderilir.  

Azotlu gazlara herhangi bir filtreleme uygulanamadığı için bu gazlar insan sağlığını ve doğayı olumsuz yönde etkileyen bir boyuta gelmektedir.

Bu Azot Oksit gazlarının (NO, N2O, NO2) daha az zararlı hale getirilebilmesi için AdBlue ile desteklenmesi gerekmektedir.

Bu sistem ile atımı yapılan Nitrik gazlar üreye çevrilebilir ve çevreye verilen zarar azaltılmış olur.

ADBlue sisteminin araçlar üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmamakla beraber AdBlue yakıtının azaldığı ya da bittiği durumlarda araç performansında ciddi oranda azalma meydana gelmektedir.

Bu durum ayrıca aracın tüketmiş olduğu yakıt miktarında da artışa sebep olmaktadır.

Ortaya çıkan bu olumsuz tablonun önüne geçmek amacıyla  ekibi tarafından ortaya çıkarılan AdBlue çözümleme sistemi araçlarda istenilen pozitif etkiyi sağlamaktadır.

Sisteminin çözümlenmesi işlemi  AdBlue Emülatörleri ile sağlanmaktadır.  

Adblue Emülatörünün araca bağlanması ile adblue yakıt sistemine bağlı ortaya çıkan sorunların tamamına çözüme kavuşmaktadır.

Adblue Emülatörün araca bağlanması ile araç performansının tekrardan istenilen düzeye çıktığı görülmektedir.

Ayrıca adblue siteminde ki aksamadan dolayı artan yakıt tüketiminin de normal düzeylere hatta daha da iyi bir performans ile kullanıcılarının karşısına çıktığı görülmektedir.

AdBlue Emülatörler ile yeni nesil Euro 4, Euro 5 ve Euro 6 ağır vasıta araçların genelinde kullanılabilmektedir.  

Ağır Vasıta araç üreticileri Mercedes Axor, Man, Scania, Daf, Renault, Volvo, Iveco, Ford Cargo, Otokar, BMC, Cummins tarafından üretilen yeni nesil Euro 4, Euro 5, Euro 6 ağır vasıta araçlarında Adblue sistemi gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

Adblue Emülatör ile araçların eski performansına ulaşması kısa bir süre de sağlanabilmektedir.

Sizlerde aracınızda Adblue Sistemi ile alakalı problem yaşıyor ve çözüm arıyorsanız ;

Bu ve daha bunun gibi daha fazla bilgi için 0850 755 0230 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Einen Kommentar hinterlassen